Czy wiesz, że już od dzisiaj możesz otrzymywać pieniądze przez facebooka? Bankowość elektroniczna zmienia się w ekspresowym tempie.

Często jest tak, że razem ze znajomymi idziemy do kina, na kawę, czy też do restauracji i w wielu punktach dokonujemy płatności. Rzadko zdarza się, że płacimy osobno. Czy rozliczasz się wtedy skrupulatnie z każdej złotówki, którą wydasz za swojego przyjaciela, czy też znajomego?

Rozliczanie ze znajomymi nie musi być tak kłopotliwe.

Bardzo łatwo można zwrócić pieniądze takiej osobie poprzez facebooka. Wystarczy zainstalować na FB aplikację jednego z banków, który obsługuje takie płatności, a są nimi między innymi Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Za obiad w restauracji, czy bilety do kina oddasz pieniądze bez znajomości konta bankowego odbiorcy. Jest to możliwe dzięki temu, że w aplikacji wpisujemy kwotę, a następnie wskazujemy znajomego, z którym chcemy się rozliczyć. I tyle. Numer konta, na który mają wpłynąć pieniądze podaje osoba otrzymująca przelew.

Warto pamiętać, że przetransferować możemy jednorazowo do 50 zł, a dziennie do 200 zł.

Wyjątkowo interesującym rozwiązaniem jest także otrzymywanie płatności od klientów, którzy umawiają się bezpośrednio z Facebooka, gdzie jak wiadomo docieramy ze swoimi treściami do wielu osób jednocześnie. Możliwość taką udostępniamy poprzez nasz system umawiania klientów „infilo” , który można bezpłatnie przetestować klikając w poniższy link:

Uruchom bezpłatny 30 dniowy test.

Wracając do płatności przez facebooka, to co myślicie o takim rozwiązaniu? Na chwilę obecną korzysta z takiej możliwości kilka tysięcy osób w Polsce, ale przecież jeszcze niedawno nikt nie brał pod uwagę, że będzie płacił w sklepie zbliżeniowo bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, czy to pinem, czy podpisem.

Na poniższym filmie można zobaczyć jak wykonuje się przelew do znajomego na facebooku przez panel klienta w mBanku. Wyjaśnia on też zasadę przesyłania pieniędzy wyłącznie za pomocą numeru telefonu.